M-K9F

Strona Główna » Uszczelki » M-K9F

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K9F

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
tbpompamos

Uszczelki tłokowe mają szerokie wykorzystanie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje bezproblemowy i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej znajomości. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Ze względu na typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na kilka czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże bardzo często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.