M-K9H

Strona Główna » Uszczelki » M-K9H

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K9H

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-pupompamos

Uszczelki tłokowe mają szerokie użycie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Z racji na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje prosty i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej znajomości. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą być jednostronne lub dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest wywołanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących trwałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak coraz częściej można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.