M-K9N

Strona Główna » Uszczelki » M-K9N

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K9N

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-pupompamos

Uszczelki tłokowe mają obszerne użycie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Z powodu na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi składnikami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje nieskomplikowany i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej znajomości. Najczęściej tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą stać się jednostronne dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących odporność na kilka czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się również w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże dość często można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.