M-USK

Strona Główna » Uszczelki » M-USK

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-USK

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Uszczelki tłokowe mają rozległe wykorzystanie w różnorodnych instalacjach hydraulicznych. Przez wzgląd na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje łatwy i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Z reguły tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Z uwagi na typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest wywołanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących odporność na parę czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się również w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże coraz częściej można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.