M-USKR14

Strona Główna » Uszczelki » M-USKR14

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-USKR14

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostw

Uszczelki tłokowe mają obszerne zastosowanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje nietrudny i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą stać się jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, aby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na kilka czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak coraz częściej można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.