M-VP33M

Strona Główna » Uszczelki » M-VP33M

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-VP33M

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
fkm-fpmnbr

Uszczelki tłokowe mają szerokie zastosowanie w wielorakich instalacjach hydraulicznych. Ze względu na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje bezproblemowy i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne albo dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących odporność na kilka czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże dosyć często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.