M-VP38M

Strona Główna » Uszczelki » M-VP38M

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-VP38M

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-puptfe-teflonpompamos

Uszczelki tłokowe mają szerokie zastosowanie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Przez wzgląd na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje łatwy i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Zazwyczaj tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Zważywszy na rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne albo dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie głównie sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, żeby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących odporność na kilka czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednak dość często można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.