M-VP43M

Strona Główna » Uszczelki » M-VP43M

Nazwa profilu: M-VP43M

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostw

Uszczelki tłokowe mają rozległe wykorzystanie w wielorakich instalacjach hydraulicznych. Wskutek na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te cechuje prosty i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Najczęściej tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych formatach – mogą być jednostronne lub dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle ważne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących trwałość na kilka czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak dosyć często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.