M-A1

Strona Główna » Uszczelki » M-A1

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

TPM K18

TPL

TPSG

PDE

TDE

Nazwa profilu: M-A1

Inne nazwy katalogowe: GHP / K09

Typ uszczelnienia: zgarniacze

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie zgarniające
W kompletnym układzie silnika tłokowego wyróżnia się trzy typy pierścieni: uszczelniające, kompresyjno-zgarniające oraz zgarniające. Zgarniacze hydrauliczne to urządzenia, które są wykorzystywane w systemach uszczelniających cylindrów. Ich kluczowym zadaniem jest zeskrobywanie brudu, jego cząsteczek czy też usuwanie wilgoć z tłoczysk, które się wysuwają, a w następnej kolejności cofają w tył do wnętrza cylindrów. Zapobiegają one również przedostawaniu się nadmiernie dużej ilości oleju do przestrzeni nad cylindrem Dzięki temu chronią one maszynę, przed ewentualnymi zanieczyszczeniami płynu hydraulicznego, co mogłoby prowadzić również do postawania uszkodzenia pierścieni prowadzących, ich uszczelnień czy też następnych komponentów.

Zgarniacz hydrauliczny, nazywany także pierścieniem zgarniającym naprzemiennie wysuwają się i wsuwają do tłoczysk, które pracują w ruchu posuwisto-zwrotnym, Tego typu urządzenie instalowane jest po to, by chronić płyn hydrauliczny przed zanieczyszczeniami, które mogą się do niego dostać. Ich praca polega zatem na zeskrobywaniu brudu oraz pozbywaniem się z ich powierzchni wilgoci. Są one niezmiernie istotne, a niezastosowanie ich mogłoby przyczynić się do pojawienia się uszkodzeń kolejnych z pierścieni

Spółka Mwd Seals posiada w swoim asortymencie zgarniacze typu M-A1, M-A2, M-A2U, M-A3 M-A4, M-A11 itp.. W ofercie sklepu występują także produkty takie jak pierścień zgarniający typu Z a także wiele innych. Wykonywane w naszym nowoczesnym parku maszynowym zgarniacze mechaniczne wytwarzane są z materiałów o wysokiej jakości. Pierścienie hydrauliczne typu Z są w całości produkowane z jednego miękkiego materiału przykładowo. kauczuku akrylonitrylowego (NBR) lub poliuretanu (PU), w czasie gdy te rodzaju Zz są dodatkowo wyposażone w zewnętrzną obudowę z metalu lub twardego tworzywa. Wszystkie z wymienionych tworzyw cechują się szczególnie niskim wskaźnikiem tarcia, co zwiększa ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Można wyróżnić trzy typy pierścieni uszczelniających, w zależności od tego, z czego są one wykonane. Te ostatnie użytkuje się w przypadku, kiedy wymagane jest większe dopasowanie uszczelnienia. Dzięki metalowej obudowie, cały element staje się mniej elastyczny, a oprócz tego bardziej przylegający.

Wybierając nasze produkty unikniesz porysowanej powierzchni cylindra, czy problemów związanych ze spadkiem kompresji. Zamówienia wykonujemy na terenie Polski i to w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Jeśli więc zależy Państwu na doskonałej jakości, atrakcyjnej cenie jak i czasie — zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą odpowiedzi na wszelakie Państwa pytania.