M-A16M

Strona Główna » Uszczelki » M-A16M

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-A16M

Typ uszczelnienia: zgarniacze

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompa-6pamos

Pierścienie zgarniające
W pełnym układzie silnika tłokowego wyróżnia się trzy typy pierścieni: uszczelniające, kompresyjno-zgarniające oraz zgarniające. Zgarniacze hydrauliczne to urządzenia, które są stosowane w układach uszczelniających cylindrów. Ich kluczowym zadaniem jest zeskrobywanie brudu, jego cząsteczek a także usuwanie wilgoć z tłoczysk, które się wysuwają, a następnie cofają w tył do wnętrza cylindrów. Zapobiegają one też przedostawaniu się nadmiernie dużej ilości oleju do przestrzeni nad cylindrem Dzięki temu chronią one maszynę, przed ewentualnymi zanieczyszczeniami płynu hydraulicznego, co mogłoby prowadzić też do postawania uszkodzenia pierścieni prowadzących, ich uszczelnień czy też następnych komponentów.

Zgarniacz hydrauliczny, zwany także pierścieniem zgarniającym naprzemiennie wysuwają się i wsuwają do tłoczysk, które pracują w ruchu posuwisto-zwrotnym, Tego typu urządzenie instalowane jest po to, aby chronić płyn hydrauliczny przed zanieczyszczeniami, które mogą się do niego dostać. Ich praca polega zatem na zeskrobywaniu brudu oraz pozbywaniem się z ich powierzchni wilgoci. Są one niezmiernie ważne, a niezastosowanie ich mogłoby przyczynić się do powstawania uszkodzeń kolejnych z pierścieni

Firma Mwd Seals posiada w swoim asortymencie zgarniacze rodzaju M-A1, M-A2, M-A2U, M-A3 M-A4, M-A11 itd.. W ofercie sklepu znajdują się także produkty takie jak pierścień zgarniający typu Z oraz wiele innych. Wytwarzane w naszym nowoczesnym parku maszynowym zgarniacze mechaniczne wytwarzane są z materiałów o najwyższej jakości. Pierścienie hydrauliczne typu Z są w pełni produkowane z jednego miękkiego materiału np.. kauczuku akrylonitrylowego (NBR) lub poliuretanu (PU), podczas kiedy te rodzaju Zz są dodatkowo wyposażone w zewnętrzną obudowę z metalu bądź twardego tworzywa. Wszystkie z wymienionych tworzyw charakteryzują się wyjątkowo niskim współczynnikiem tarcia, co zwiększa ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Można wyróżnić trzy rodzaje pierścieni uszczelniających, w zależności od tego, z czego są one wykonane. Te ostatnie wykorzystuje się w wypadku, kiedy wymagane jest większe dopasowanie uszczelnienia. Dzięki metalowej obudowie, kompletny element staje się mniej plastyczny, a do tego bardziej przylegający.

Wybierając nasze produkty unikniesz porysowanej powierzchni cylindra, czy problemów związanych ze spadkiem kompresji. Zlecenia realizujemy na terenie całej Polski i to w ciągu 48 godzin od złożenia zlecenia. Jeżeli więc zależy Państwu na znakomitej jakości, atrakcyjnej cenie jak i czasie — zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą odpowiedzi na wszelakie Państwa pytania.