M-A17M

Strona Główna » Uszczelki » M-A17M

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-A17M

Typ uszczelnienia: zgarniacze

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie zgarniające
W kompletnym układzie silnika tłokowego wyróżnia się trzy typy pierścieni: uszczelniające, kompresyjno-zgarniające oraz zgarniające. Zgarniacze hydrauliczne to narzędzia, które są wykorzystywane w systemach uszczelniających cylindrów. Ich kluczowym zadaniem jest zeskrobywanie brudu, jego cząsteczek czy też usuwanie wilgoć z tłoczysk, które się wysuwają, a w następnej kolejności cofają w tył do wnętrza cylindrów. Zapobiegają one też przedostawaniu się zbyt dużej ilości oleju do przestrzeni nad cylindrem Dzięki temu chronią one maszynę, przed ewentualnymi zanieczyszczeniami płynu hydraulicznego, co mogłoby prowadzić również do postawania uszkodzenia pierścieni prowadzących, ich uszczelnień czy też następnych komponentów.

Zgarniacz hydrauliczny, zwany także pierścieniem zgarniającym naprzemiennie wysuwają się i wsuwają do tłoczysk, które pracują w ruchu posuwisto-zwrotnym, Tego typu urządzenie instalowane jest po to, by chronić płyn hydrauliczny przed zanieczyszczeniami, które mogą się do niego dostać. Ich praca polega więc na zeskrobywaniu brudu a także pozbywaniem się z ich powierzchni wilgoci. Są one niezwykle istotne, a niezastosowanie ich mogłoby przyczynić się do powstawania uszkodzeń kolejnych z pierścieni

Spółka Mwd Seals posiada w swoim asortymencie zgarniacze typu M-A1, M-A2, M-A2U, M-A3 M-A4, M-A11 itp.. W ofercie sklepu znajdują się także produkty jak pierścień zgarniający rodzaju Z oraz wiele innych. Wytwarzane w naszym nowoczesnym parku maszynowym zgarniacze mechaniczne wykonywane są z materiałów o najwyższej jakości. Pierścienie hydrauliczne typu Z są w pełni wytwarzane z jednego miękkiego materiału na przykład. kauczuku akrylonitrylowego (NBR) bądź poliuretanu (PU), w czasie gdy te typu Zz są dodatkowo wyposażone w zewnętrzną obudowę z metalu bądź twardego tworzywa. Wszystkie z wymienionych tworzyw cechują się wyjątkowo niskim współczynnikiem tarcia, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Można wyróżnić trzy rodzaje pierścieni uszczelniających, w zależności od tego, z czego są one utworzone. Te ostatnie wykorzystuje się w wypadku, gdy wymagane jest większe dostosowanie uszczelnienia. Dzięki metalowej obudowie, cały element staje się mniej elastyczny, a oprócz tego bardziej przylegający.

Wybierając nasze produkty unikniesz porysowanej powierzchni cylindra, czy problemów związanych ze spadkiem kompresji. Zamówienia realizujemy na terenie Polski i to w czasie 48 godzin od złożenia zlecenia. Jeśli więc zależy Państwu na znakomitej jakości, atrakcyjnej cenie jak i czasie — zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania.