M-A19M

Strona Główna » Uszczelki » M-A19M

Nazwa profilu: M-A19M

Typ uszczelnienia: zgarniacze

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie zgarniające
W całym układzie silnika tłokowego wyróżnia się trzy typy pierścieni: uszczelniające, kompresyjno-zgarniające a także zgarniające. Zgarniacze hydrauliczne to narzędzia, które są używane w systemach uszczelniających cylindrów. Ich kluczowym zadaniem jest zeskrobywanie brudu, jego cząsteczek oraz usuwanie wilgoć z tłoczysk, które się wysuwają, a później cofają ku tyłowi do wnętrza cylindrów. Zapobiegają one też przedostawaniu się zbyt dużej ilości oleju do przestrzeni nad cylindrem Dzięki temu chronią one maszynę, przed ewentualnymi zanieczyszczeniami płynu hydraulicznego, co mogłoby prowadzić również do postawania uszkodzenia pierścieni prowadzących, ich uszczelnień jak i kolejnych komponentów.

Zgarniacz hydrauliczny, określany mianem także pierścieniem zgarniającym naprzemiennie wysuwają się i wsuwają do tłoczysk, które pracują w ruchu posuwisto-zwrotnym, Tego typu narzędzie montowane jest po to, by chronić płyn hydrauliczny przed zanieczyszczeniami, które mogą się do niego dostać. Ich praca polega zatem na zeskrobywaniu brudu jak i pozbywaniem się z ich powierzchni wilgoci. Są one niesłychanie ważne, a niezastosowanie ich mogłoby przyczynić się do powstawania uszkodzeń pozostałych z pierścieni

Firma Mwd Seals posiada w swoim asortymencie zgarniacze typu M-A1, M-A2, M-A2U, M-A3 M-A4, M-A11 i tym podobnie. W ofercie sklepu znajdują się także produkty takie jak pierścień zgarniający rodzaju Z oraz wiele innych. Wykonywane w naszym nowoczesnym parku maszynowym zgarniacze mechaniczne wykonywane są z materiałów o najwyższej jakości. Pierścienie hydrauliczne rodzaju Z są od początku do końca produkowane z jednego miękkiego materiału np.. kauczuku akrylonitrylowego (NBR) albo poliuretanu (PU), w czasie gdy te rodzaju Zz są dodatkowo wyposażone w zewnętrzną obudowę z metalu lub twardego tworzywa. Wszystkie z wymienionych tworzyw charakteryzują się szczególnie niskim wskaźnikiem tarcia, co zwiększa ich trwałość na uszkodzenia mechaniczne.

Można wyróżnić trzy typy pierścieni uszczelniających, w zależności od tego, z czego są one utworzone. Te ostatnie wykorzystuje się w wypadku, gdy wymagane jest większe dopasowanie uszczelnienia. Dzięki metalowej obudowie, kompletny element staje się mniej plastyczny, a na dodatek bardziej przylegający.

Wybierając nasze produkty unikniesz porysowanej powierzchni cylindra, czy problemów związanych ze spadkiem kompresji. Zamówienia realizujemy na terenie całej Polski i to w czasie 48 godzin od złożenia zlecenia. Jeżeli więc zależy Państwu na doskonałej jakości, atrakcyjnej cenie a także czasie — zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania.