M-A25

Strona Główna » Uszczelki » M-A25

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-A25

Typ uszczelnienia: zgarniacze

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
fkm-fpmnbrh-nbrepdmvmq-silikon

Pierścienie zgarniające
W całym układzie silnika tłokowego wyróżnia się trzy rodzaje pierścieni: uszczelniające, kompresyjno-zgarniające a także zgarniające. Zgarniacze hydrauliczne to narzędzia, które są wykorzystywane w układach uszczelniających cylindrów. Ich głównym zadaniem jest zeskrobywanie brudu, jego cząsteczek oraz usuwanie wilgoć z tłoczysk, które się wysuwają, a później cofają do tyłu do wnętrza cylindrów. Zapobiegają one także przedostawaniu się nadmiernie dużej ilości oleju do przestrzeni nad cylindrem Dzięki temu chronią one maszynę, przed potencjalnymi zanieczyszczeniami płynu hydraulicznego, co mogłoby prowadzić także do postawania uszkodzenia pierścieni prowadzących, ich uszczelnień oraz następnych komponentów.

Zgarniacz hydrauliczny, określany mianem także pierścieniem zgarniającym naprzemiennie wysuwają się i wsuwają do tłoczysk, które pracują w ruchu posuwisto-zwrotnym, Tego typu urządzenie instalowane jest po to, aby chronić płyn hydrauliczny przed zanieczyszczeniami, które mogą się do niego dostać. Ich praca polega zatem na zeskrobywaniu brudu jak i pozbywaniem się z ich powierzchni wilgoci. Są one niezwykle ważne, a niezastosowanie ich mogłoby przyłożyć się do pojawienia się uszkodzeń pozostałych z pierścieni

Firma Mwd Seals ma w swoim asortymencie zgarniacze typu M-A1, M-A2, M-A2U, M-A3 M-A4, M-A11 itp. W ofercie sklepu występują także produkty takie jak pierścień zgarniający rodzaju Z oraz wiele innych. Produkowane w naszym nowoczesnym parku maszynowym zgarniacze mechaniczne wytwarzane są z materiałów o wysokiej jakości. Pierścienie hydrauliczne typu Z są w pełni wytwarzane z jednego miękkiego materiału np.. kauczuku akrylonitrylowego (NBR) albo poliuretanu (PU), w czasie kiedy te rodzaju Zz są dodatkowo wyposażone w zewnętrzną obudowę z metalu albo twardego tworzywa. Wszystkie z wymienionych tworzyw charakteryzują się szczególnie niskim wskaźnikiem tarcia, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Można wyróżnić trzy rodzaje pierścieni uszczelniających, w zależności od tego, z czego są one utworzone. Te ostatnie użytkuje się w przypadku, kiedy wymagane jest większe dopasowanie uszczelnienia. Dzięki metalowej obudowie, cały element staje się mniej plastyczny, a na dodatek bardziej przylegający.

Wybierając nasze produkty unikniesz porysowanej powierzchni cylindra, czy problemów związanych ze spadkiem kompresji. Zamówienia wykonujemy na terenie całej Polski i to w czasie 48 godzin od złożenia zlecenia. Jeżeli więc zależy Państwu na znakomitej jakości, atrakcyjnej cenie czy też czasie — zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą odpowiedzi na wszelakie Państwa pytania.