M-A4

Strona Główna » Uszczelki » M-A4

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-A4

Typ uszczelnienia: zgarniacze

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie zgarniające
W całym układzie silnika tłokowego wyróżnia się trzy typy pierścieni: uszczelniające, kompresyjno-zgarniające czy też zgarniające. Zgarniacze hydrauliczne to narzędzia, które są wykorzystywane w układach uszczelniających cylindrów. Ich głównym zadaniem jest zeskrobywanie brudu, jego cząsteczek oraz usuwanie wilgoć z tłoczysk, które się wysuwają, a następnie cofają do tyłu do wnętrza cylindrów. Zapobiegają one też przedostawaniu się zbyt dużej ilości oleju do przestrzeni nad cylindrem Dzięki temu chronią one maszynę, przed ewentualnymi zanieczyszczeniami płynu hydraulicznego, co mogłoby prowadzić również do postawania uszkodzenia pierścieni prowadzących, ich uszczelnień a także następnych komponentów.

Zgarniacz hydrauliczny, określany mianem także pierścieniem zgarniającym naprzemiennie wysuwają się i wsuwają do tłoczysk, które pracują w ruchu posuwisto-zwrotnym, Tego typu narzędzie instalowane jest po to, by chronić płyn hydrauliczny przed zanieczyszczeniami, które mogą się do niego dostać. Ich praca polega więc na zeskrobywaniu brudu jak i pozbywaniem się z ich powierzchni wilgoci. Są one niezmiernie ważne, a niezastosowanie ich mogłoby przyłożyć się do powstawania uszkodzeń pozostałych z pierścieni

Firma Mwd Seals ma w swoim asortymencie zgarniacze typu M-A1, M-A2, M-A2U, M-A3 M-A4, M-A11 itp. W ofercie sklepu występują także produkty jak pierścień zgarniający rodzaju Z oraz wiele innych. Produkowane w naszym nowoczesnym parku maszynowym zgarniacze mechaniczne wykonywane są z materiałów o najwyższej jakości. Pierścienie hydrauliczne typu Z są od początku do końca produkowane z jednego miękkiego materiału na przykład. kauczuku akrylonitrylowego (NBR) lub poliuretanu (PU), w czasie gdy te typu Zz są dodatkowo wyposażone w zewnętrzną obudowę z metalu lub twardego tworzywa. Wszystkie z wymienionych tworzyw charakteryzują się szczególnie niskim wskaźnikiem tarcia, co zwiększa ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Można wyróżnić trzy rodzaje pierścieni uszczelniających, w zależności od tego, z czego są one wykonane. Te ostatnie stosuje się w wypadku, kiedy wymagane jest większe dostosowanie uszczelnienia. Dzięki metalowej obudowie, cały element staje się mniej plastyczny, a poza tym bardziej przylegający.

Wybierając nasze produkty unikniesz porysowanej powierzchni cylindra, czy problemów związanych ze spadkiem kompresji. Zamówienia realizujemy na terenie całej Polski i to w czasie 48 godzin od złożenia zlecenia. Jeśli więc zależy Państwu na znakomitej jakości, atrakcyjnej cenie oraz czasie — zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą odpowiedzi na wszelakie Państwa pytania.