M-A8

Strona Główna » Uszczelki » M-A8

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-A8

Typ uszczelnienia: zgarniacze

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie zgarniające
W kompletnym układzie silnika tłokowego wyróżnia się trzy rodzaje pierścieni: uszczelniające, kompresyjno-zgarniające a także zgarniające. Zgarniacze hydrauliczne to narzędzia, które są używane w układach uszczelniających cylindrów. Ich głównym zadaniem jest zeskrobywanie brudu, jego cząsteczek jak i usuwanie wilgoć z tłoczysk, które się wysuwają, a następnie cofają w tył do wnętrza cylindrów. Zapobiegają one też przedostawaniu się nadto dużej ilości oleju do przestrzeni nad cylindrem Dzięki temu chronią one maszynę, przed potencjalnymi zanieczyszczeniami płynu hydraulicznego, co mogłoby prowadzić także do postawania uszkodzenia pierścieni prowadzących, ich uszczelnień jak i pozostałych komponentów.

Zgarniacz hydrauliczny, zwany także pierścieniem zgarniającym naprzemiennie wysuwają się i wsuwają do tłoczysk, które pracują w ruchu posuwisto-zwrotnym, Tego typu narzędzie instalowane jest po to, by chronić płyn hydrauliczny przed zanieczyszczeniami, które mogą się do niego dostać. Ich praca polega zatem na zeskrobywaniu brudu oraz pozbywaniem się z ich powierzchni wilgoci. Są one niezwykle ważne, a niezastosowanie ich mogłoby przyczynić się do pojawienia się uszkodzeń kolejnych z pierścieni

Firma Mwd Seals ma w swoim asortymencie zgarniacze typu M-A1, M-A2, M-A2U, M-A3 M-A4, M-A11 itp. W ofercie sklepu występują także produkty jak pierścień zgarniający rodzaju Z a także wiele innych. Produkowane w naszym nowoczesnym parku maszynowym zgarniacze mechaniczne wykonywane są z materiałów o wysokiej jakości. Pierścienie hydrauliczne typu Z są w pełni produkowane z jednego miękkiego materiału przykładowo. kauczuku akrylonitrylowego (NBR) albo poliuretanu (PU), w czasie kiedy te rodzaju Zz są dodatkowo wyposażone w zewnętrzną obudowę z metalu bądź twardego tworzywa. Wszystkie z wymienionych tworzyw charakteryzują się wyjątkowo niskim współczynnikiem tarcia, co zwiększa ich trwałość na uszkodzenia mechaniczne.

Można wyróżnić trzy typy pierścieni uszczelniających, w zależności od tego, z czego są one utworzone. Te ostatnie stosuje się w przypadku, gdy wymagane jest większe dostosowanie uszczelnienia. Dzięki metalowej obudowie, cały element staje się mniej elastyczny, a do tego bardziej przylegający.

Wybierając nasze produkty unikniesz porysowanej powierzchni cylindra, czy problemów związanych ze spadkiem kompresji. Zamówienia wykonujemy na terenie całej Polski i to w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Jeżeli więc zależy Państwu na znakomitej jakości, atrakcyjnej cenie a także czasie — zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą odpowiedzi na wszelakie Państwa pytania.