REGENERACJA SIŁOWNIKÓW HYDRAULICZNYCH

Strona Główna » REGENERACJA SIŁOWNIKÓW HYDRAULICZNYCH

siłownik hydrauliczny

Serwis siłowników hydraulicznych w Państwa maszynach to jeden z fundamentów naszej oferty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że siłowniki hydrauliczne i pneumatyczne instalowane są zwykle w urządzeniach kluczowych dla całej produkcji. Tu każdy, nawet najmniejszy spadek wydajności czy stracona godzina generuje koszty, które nasz serwis skutecznie minimalizuje.

Oferujemy szybkie i sprawne serwisowanie siłowników hydraulicznych różnego typu: jedno- i dwustronnego działania oraz siłowników podporowych. Szczegółowe zapytania serwisowe prosimy kierować na adres biuro@mwdseals.pl lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 12 395 86 23 lub +48 505 086 815.

ZALETY – REGENERACJA SIŁOWNIKÓW

Doświadczeni serwisanci

Kadra ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży to podstawa naszej skuteczności. Nie wahajcie się zapytać nas o cokolwiek – jesteśmy dumni z naszej wiedzy i chętnie się nią dzielimy.

Zaplecze produkcyjne

Jeśli potrzebna część jest trudno dostępna lub trzeba ją wykonać na zamówienie, nasz park maszynowy i szeroki wybór materiałów składowych są do Państwa dyspozycji. Szybkość i 100% precyzji.

Autoryzowane części

Szkoda czasu na przeglądanie setek ofert. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo setki produktów wiodących polskich i zagranicznych firm w atrakcyjnych cenach. Dostawa w całej Polsce.

POTRZEBNA REGENERACJA SIŁOWNIKÓW?

Siłowniki hydrauliczne znajdują zastosowanie w maszynach używanych w dosłownie każdej dziedzinie przemysłu: od motoryzacyjnego, przez budowniczy i wydobywczy, po farmaceutyczny i spożywczy. Choć siłowniki projektowane są z myślą o dużych obciążeniach i częstej, regularnej eksploatacji, ich wytrzymałość jest jednak ograniczona. Nawet najwyższej klasy sprzęt, obsługiwany przez kompetentnego specjalistę zgodnie z zaleceniami producenta, wymaga regularnych przeglądów serwisowych i regeneracji. Bez nich siłownik prędzej czy później zacznie działać poniżej swoich nominalnych parametrów i może ulec trwałemu uszkodzeniu, powiększając koszt i czas naprawy.

Najczęstsze przyczyny awarii siłowników

Naturalne zużycie

Siłowniki najczęściej ulegają awarii i/lub potrzebują regeneracji z powodu normalnego, długotrwałego użytkowania. W pierwszej kolejności prosimy pamiętać – serwisowanie to nic złego, ani koniecznie spowodowanego niewłaściwą eksploatacją sprzętu. Siłowniki należą do części serwisowych, czyli podlegających z natury pracy regularnym przeciążeniom. Różne elementy siłowników, takie jak np. uszczelnienia czy prowadnice tłoczyska, zużywają się i wymagają regularnej wymiany.

Wadliwa uszczelka

Uszczelnienie, które przestało spełniać swoją funkcję, może doprowadzić do szeregu problemów (a nawet trwałych uszkodzeń!) w zależności od tego, gdzie wystąpiło i jak szybko zostało poddane wymianie. Mogą np. wystąpić problemy z ciśnieniem hydraulicznym, odbijające się negatywnie na wydajności i kulturze pracy urządzenia. W dłuższej perspektywie taka nieszczelność doprowadzić może do wycieków wewnętrznych i zewnętrznych oraz wystawienia delikatnych elementów siłownika na działanie szkodliwych czynników środowiskowych. Każda zmiana w wydajności i/lub sposobie funkcjonowania urządzenia jest powodem do natychmiastowego przeglądu.

Zanieczyszczony olej

Przyczyną gorszego działania a nawet poważnej awarii siłownika hydraulicznego może być także nieregularna wymiana oleju lub używanie oleju niskiej jakości. Zużyty lub niespełniający wymagań urządzenia olej znacząco zwiększa tarcie i przyczynia się do szybszego zużycia elementów uszczelniających. W tej kwestii wypowiemy się zgodnie z innymi profesjonalistami z branży – radzimy regularnie wymieniać olej w siłownikach, podążając ściśle za rekomendacjami producenta danego urządzenia lub poradą doświadczonego serwisanta.

Niewłaściwa eksploatacja

Nawet najbardziej doświadczonym i ostrożnym fachowcom zdarzyło się kiedyś “przeholować”. Operowanie urządzenia w ekstremalnych warunkach, zwłaszcza przez dłuższe okresy czasu, doprowadzi nieodzownie do pogorszenia sprawności oraz awarii siłownika. Nie zaskoczymy nikogo radząc, by unikać skrajnych obciążeń i operować maszyny przemysłowe w bezpiecznych granicach wyznaczonych przez producentów. Odpowiedzialne dbanie o maszyny pozwala uniknąć trwałych uszkodzeń i gwarantuje ich niezawodne funkcjonowanie i rentowność przez długie lata. Nasi serwisanci rozwiążą Państwa problemy ze sprzętem i chętnie podzielą się skondensowaną wiedzą o tym, jak najlepiej używać i zabezpieczać posiadane przez Was urządzenia.

Uszkodzenia mechaniczne

Maszyny wykorzystywane w przemyśle budowlanym, rolniczym lub ciężkim są szczególnie narażone na losowe uszkodzenia mechaniczne w swoim środowisku pracy. Wypadki mimo przestrzegania norm bezpieczeństwa zdarzają się jednak wszędzie. W sytuacji wystąpienia uszkodzenia mechanicznego siłownika zaleca się natychmiastowe zaprzestanie używania urządzenia oraz poddanie go naprawie serwisowej.

 

MWD SEALS SP. Z O.O.

Stręgoborzyce 100
32-125 Wawrzenczyce

NIP: 6821792028
REGON: 38806765000000

biuro@mwdseals.pl

tel: 12 395 86 23