M-F3

Strona Główna » Uszczelki » M-F3

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-F3

Typ uszczelnienia: pierscienie-prowadzace

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie prowadzące
Izolujące pierścienie prowadzące stosowane są do redukowania a także absorbowania obciążeń o charakterystyce poprzecznej. Montuje się je w m.in.. tłokach, gdzie wykonują zadania izolująco-amortyzujące. Funkcjonują na zasadzie łożyskowania komponentów ruchomych, bezpośrednio w cylindrach. Zabezpieczają powierzchnie metalowe przed nadmiernym zużyciem i szkodliwym tarciem.

Pierścienie prowadzące i ich rodzaje
Wśród dostępnych rodzajów pierścieni prowadzących znajdują się niżej wymienione produkty. W celu doboru najlepszego typu powinno się wcześniej określić między innymi. współczynniki pracy, mając na uwadze charakterystykę danego materiału. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: naciski jednostkowe, prędkość przesuwu czy temperaturę pracy. W poniższej kategorii występują pierścienie prowadzące o profilach: M-F1, M-F2, M-F3, M-F3F4, M-F4, M-F5, M-F6, M-F7, M-F8.

Układ, w którym zainstalowano pierścienie prowadzące staje się mniej podatny na zatarcia i zadrapania, co zapewnia lepszą kulturę pracy narzędzi pneumatycznych bądź hydraulicznych. Dzięki właściwościom zabezpieczającym, dopuszczają skuteczne i bezpieczne działanie elementów konstrukcyjnych tłoka bądź cylindra.

Zalety zastosowania pierścieni prowadzących w systemach pracy
Pierścienie prowadzące charakteryzują się znakomitymi cechami technicznymi. Mogą przenosić pokaźne obciążenia, są poza tym odporne na działanie czynników mechanicznych, takich jak tarcie. Dzięki materiałowi wykonania charakteryzują się antykorozyjnością. Zapobiegają nadmiernym drganiom w układzie poprzez amortyzację mechaniczną. Dzięki dobrym parametrom smarującym, sprawdzają się także w otoczeniu narażonym na ponad miarowe wysychanie.

Pierścienie prowadzące – charakterystyka wykonania produktu
Dzięki zastosowaniu termoplastycznych komponentów, pierścienie prowadzące posiadają znacznie lepsze parametry pracy, niż tradycyjne, metalowe konstrukcje. Nie ulegają tak szybko przeciążeniom jak i deformacjom, wywołanym poprzez eksploatację w szkodliwym otoczeniu. Wspomagają efektywność pracy, zabezpieczają siłowniki przed uszkodzeniem. Mogą pracować w większym zakresie temperatur, mogą być eksponowane na znacznie większe obciążenia statyczne i dynamiczne, występujące w układzie pracy. Pierścienie prowadzące, umiejscowione na rowkach tłoka albo cylindra, pełnią dodatkowo funkcję elementu izolacyjnego.