M-S1

Strona Główna » Uszczelki » M-S1

Nazwa profilu: M-S1

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz zwany także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Wykorzystuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą służyć tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do awarii całego narzędzia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie zapewnienie ochrony pełnemu ustrojowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy astronomiczną wagę do tego, aby wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Poza tym charakteryzują się one dużą odpornością na zniszczenie i ekstruzję. Dbamy także o to, by były one zgodne z różnego typu narzędziami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni wykorzystuje się wyłącznie towarów o wysokiej jakości. W tym celu służą nade wszystko poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Biorąc pod uwagę tak spore zróżnicowanie tworzyw stosowanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym klientom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można dopasować rodzaj tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W proponowanym poprzez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, dostępnych jest przeszło kilkaset różnych profili. Tym samym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.