M-S22

Strona Główna » Uszczelki » M-S22

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S22

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompa-6pamostw

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często zwany także tłoczyskowym dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Wykorzystuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą służyć wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego narzędzia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu systemowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy olbrzymią wagę do tego, aby fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Zresztą charakteryzują się one wielką trwałością na zniszczenie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, aby były one kompatybilne z różnego rodzaju narzędziami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni używa się wyłącznie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu służą przede wszystkim poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) oraz poliacetal (POM). Zważywszy na tak obszerne urozmaicenie tworzyw wykorzystywanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Dzięki temu będzie można dobrać rodzaj tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest więcej niż kilkaset wielorakich profili. W związku z tym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.