M-S2K1

Strona Główna » Uszczelki » M-S2K1

Nazwa profilu: M-S2K1

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwtb

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz określany mianem także tłoczyskowym dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą służyć wyłącznie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego urządzenia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – istotne informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one zarówno za zadanie zapewnienie ochrony pełnemu układowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy olbrzymią wagę do tego, aby sporządzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Z drugiej strony cechują się one ogromną wytrzymałością na zużycie i ekstruzję. Dbamy również o to, aby były one zgodne z wielorakiego typu urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego rodzaju pierścieni wykorzystuje się wyłącznie towarów o wysokiej jakości. W tym celu służą przeważnie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) oraz poliacetal (POM). Ze względu na tak obszerne zróżnicowanie tworzyw stosowanych do fabrykacji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym delikwentom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można przystosować typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest ponad kilkaset różnych profili. W takim razie zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.