M-S6

Strona Główna » Uszczelki » M-S6

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S6

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz znany jako także tłoczyskowym albo dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Wykorzystuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie wyłącznie starannie wybrane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego urządzenia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one również za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu systemowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy astronomiczną wagę do tego, aby fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Swoją drogą cechują się one wielką odpornością na zniszczenie i ekstruzję. Troszczymy się również o to, by były one kompatybilne z różnego rodzaju narzędziami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni stosuje się jedynie materiałów o najwyższej jakości. W tym celu mają zastosowanie zwłaszcza poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Ze względu na tak wielkie zróżnicowanie tworzyw stosowanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym interesantom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można dobrać rodzaj tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest ponad kilkaset różnych profili. Skutkiem tego zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.