M-K13-15

Strona Główna » Uszczelki » M-K13-15

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K13-15

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompa-6pamostwtbpe-uhmw

Uszczelki tłokowe mają szerokie użycie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Ze względu na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje nieskomplikowany i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Z reguły tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Zważywszy na roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne albo dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże bardzo często można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.