M-K16

Strona Główna » Uszczelki » M-K16

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K16

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Uszczelki tłokowe mają szerokie zastosowanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Ze względu na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje prosty i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Zważywszy na typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą stać się jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest wywołanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, aby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących trwałość na kilka czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się również w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże coraz częściej można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.