M-K21

Strona Główna » Uszczelki » M-K21

Nazwa profilu: M-K21

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpmvmq-silikonepdm

Uszczelki tłokowe mają obszerne wykorzystanie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Przez wzgląd na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje bezproblemowy i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą stać się jednostronne albo dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania pozostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących odporność na parę czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże dosyć często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.