M-K23D

Strona Główna » Uszczelki » M-K23D

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K23D

Inne nazwy katalogowe: PDH / K19

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-pupompamos

Uszczelki tłokowe mają obszerne zastosowanie w wielorakich instalacjach hydraulicznych. Z powodu na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi składnikami cylindrów. Uszczelki te cechuje nietrudny i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Przeważnie tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Z uwagi na typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne lub dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak dość często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.