M-K23H

Strona Główna » Uszczelki » M-K23H

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K23H

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-pupompamos

Uszczelki tłokowe mają szerokie wykorzystanie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te cechuje bezproblemowy i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle ważne jest, aby wspomniane rozwiązania pozostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na kilka czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się również w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednak dość często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.