M-K32

Strona Główna » Uszczelki » M-K32

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K32

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Uszczelki tłokowe mają obszerne użycie w wielorakich instalacjach hydraulicznych. Wskutek na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi składnikami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje prosty i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Ze względu na roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest wywołanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, żeby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących trwałość na parę czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże coraz częściej można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.