M-K8

Strona Główna » Uszczelki » M-K8

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K8

Inne nazwy katalogowe: GIR / K35

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpm

Uszczelki tłokowe mają szerokie zastosowanie w wielorakich instalacjach hydraulicznych. Z powodu na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te cechuje nietrudny i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Na ogół tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne albo dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest wywołanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle ważne jest, aby wspomniane rozwiązania pozostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednak dość często można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.