M-K8PR

Strona Główna » Uszczelki » M-K8PR

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K8PR

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpm

Uszczelki tłokowe mają rozległe wykorzystanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje bezproblemowy i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Z reguły tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych formatach – mogą być jednostronne dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, aby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących trwałość na parę czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże dość często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.