M-K8S9

Strona Główna » Uszczelki » M-K8S9

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K8S9

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpm

Uszczelki tłokowe mają obszerne zastosowanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi składnikami cylindrów. Uszczelki te cechuje nietrudny i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej znajomości. Najczęściej tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Zważywszy na rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą stać się jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle ważne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących odporność na parę czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się również w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże dosyć często można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.