M-VP36M

Strona Główna » Uszczelki » M-VP36M

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-VP36M

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-puptfe-teflonpompamos

Uszczelki tłokowe mają obszerne użycie w różnorodnych instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi składnikami cylindrów. Uszczelki te cechuje nieskomplikowany i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Przeważnie tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Zważywszy na rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, aby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na kilka czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże dosyć często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.