M-VP37M

Strona Główna » Uszczelki » M-VP37M

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-VP37M

Inne nazwy katalogowe: TPM / K18

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-puptfe-teflonpompamos

Uszczelki tłokowe mają obszerne zastosowanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Przez wzgląd na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje nieskomplikowany i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Z reguły tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Zważywszy na typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą być jednostronne lub dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest wywołanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, aby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących odporność na parę czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże dość często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.