M-VP39M

Strona Główna » Uszczelki » M-VP39M

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-VP39M

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompa-6pamostwtb

Uszczelki tłokowe mają szerokie użycie w wielorakich instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te cechuje prosty i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej znajomości. Przeważnie tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne lub dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących odporność na parę czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak dość często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.